Lokalizacja przedszkola – jak wybierać

Każdy rodzić zanim zdecyduje się zapisać własne dziecko do przedszkola będzie niezwykle starannie podchodził do pewnych kwestii związanych z przygotowaniem sobie kompletnej informacji odnoszącej się do sprawdzania wielu istotnych elementów związanych z tą czy inną placówką przedszkolną. Nie będziemy starali się opisywać wszystkiego bardzo dokładnie, każdego aspektu. Warto na początku zorientować się w sprawach takich jak choćby lokalizacja przedszkola. Co więc będzie tematem naszych rozważań?

przedszkole1

Lokalizacja – czyli to gdzie znajduje się przedszkole
Przedszkole blisko domu czyli wygoda na sto procent. Zacznijmy zatem od spraw pozytywnych takiej właśnie lokalizacji. Przedszkole w okolicy domu, w dzielnicy gdzie się mieszka to wielka wygoda. Można spokojnie odprowadzić dziecko, nie zajmuje to wiele czasu. Dziecko na pewno czuje się pewniej skoro znajduje się w znanym i przyjaznym (według niego) otoczeniu. Także kwestie odbioru dziecka z przedszkola przemawiają za taką opcją. Dlaczego? Jeżeli mamy na miejscu babcie, ciocię to zawsze o godzinie 15 czy też 17 dziecko zostanie odebrane.
Negatywy takiej lokalizacji? Oczywiście jeżeli nie mamy nikogo kto odebrać może dziecko to często zdarzać się może, że wracając z pracy, zanim przebijemy się przez korki może się okazać, że jest już późno. Wydłużamy tym samym czas które dziecko musi spędzić w przedszkolu.

przedszkole2

Przedszkole blisko miejsca pracy jednego z rodziców. Idealna sytuacja pozwalająca w trakcie podróży do pracy zostawić dziecko w przedszkolu. Mamy pewność, że o stałych godzinach dziecko przybywać będzie do przedszkola oraz o stałych godzinach będzie z niego odbierane. To znaczący komfort dla rozwoju naszego dziecko, zawsze będzie wiedziało, iż nie musi wyczekiwać aż przyjdzie po niego jeden z rodziców. Negatywem takiej lokalizacja przedszkola jest oczywiście to, że musimy spędzić więcej czasu na dowiezienie go do miejsca przeznaczenia. Dzieci w wielu przedszkolnym szybko się męczą, o nudzie nie wspominając.

Przedszkole z dala od pracy i domu. Może i pojawić się takowa opcja. Tutaj jednak mowa bardziej o programie jakie proponuje przedszkole. Czyli rodzice chcąc zapewnić prawidłowy rozwój, kształtowanie pewnych umiejętności będą po prostu wybierali przedszkole z uwagi na konkretną ofertę

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s